SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Virágvasárnap (2021.március 28.)

• A mai napon kezdődik a Nagyhét, lelkünkben átéljük Urunk szenvedését és feltámadását. Krisztus szenvedésének és feltámadásának szent három napja az egész egyházi év tetőpontjaként tündököl. Kísérjük végig Jézust útján a liturgia segítségével. Aki egészségesnek érzi magát személyes jelenlétével, de aki óvatosságból vagy állapota miatt nem mer eljönni online formában is bekapcsolódhat.
  • NAGYCSÜTÖRTÖKÖN délelőtt 10 órakor kezdődik az olajszentelési szentmise, ennek keretében a megyéspüspök megáldja azokat az olajokat, amelyeket az év során a szentség kiszolgáltatások alkalmával használunk. A papok pedig megújítják papszenteléskor tett ígéretüket. Este 18.00 órakor kezdődik az ünnepi szentmise, az Utolsó Vacsora emlékére. A szentmise után közös imádságos virrasztást tartunk.
  • NAGYPÉNTEK az Úr szenvedésének ünneplése. Szigorú böjti nap.Ezen a napon az Egyház nem mutat be szentmisét. Reggel 8 órakor zsolozsmát imádkozunk. Délután 15 órakor kezdődik a liturgia Urunk szenvedésének emlékére. Ezt követően keresztúti ájtatosságot imádkozunk a székesegyházban.
  • NAGYSZOMBATON az Egyház Krisztus sírjánál időzik, szenvedéséről és haláláról elmélkedik. Reggel 8 órakor énekes zsolozsma lesz. Ezt követően látogatható a szentsír a vigília szertartás kezdetéig. Akik szívesen vállalják a Szentsír őrzését, iratkozzanak fel a sekrestyében.

A Húsvéti Vigília, a liturgikus év egyik leghosszabb szertartása, a sötétedés beállta után kellene kezdeni, de idén a járványügyi rendelkezések miatt a Székesegyházban 17 órakor kezdődik, a körmenet pedig elmarad. Szentmise után lesz a húsvéti eledelek megáldása. Ételszentelés lesz még húsvétvasárnap reggel 7 órakor és a 7.30-as szentmise végén.

• Húsvétvasárnap szentmisék: 7. 30-kor, 10 órakor püspöki szentmise, 12.00-kor és 18.00-kor. (A 9 órai szentmise elmarad.)
  • Húsvéthétfő tanácsolt ünnep szentmisék: 7.30, 9.00, 18.00
  • Az utolsó stációs szentmise a Székesegyházban nagyszerdán 6.30-kor lesz.
  • A Szent Erzsébet (ferences) templomban nagyhét folyamán napközben is lesz gyónási lehetőség. Időpontok a hirdetőtáblán olvashatók.
  • Nagyhét minden napjára vonatkozó gondolatokat olvashatnak és hallgathatnak zenei aláfestéssel székesegyház honlapján (www.szekesegyhazert.hu). Ez is segíti az ünnepi lelki előkészületünket.
  • A személyi jövedelemadó 2×1 %-áról idén is rendelkezhetünk. A Magyar Katolikus Egyház technikai száma: 0011. Köszönjük mindazoknak, akik tavaly adójuk egyházi 1%-ával is támogatták a Magyar Katolikus Egyház szolgálatát. Kérjük tegyék ezt idén is, hogy a legnagyobb hazai keresztény közösség minél többeknek nyújthasson segítő kezet az oktatás, a betegápolás, a hitélet, a karitatív tevékenységek és a család területén.