Lakner- Bognár András

Szombathelyen született 1987-ben. Zenei tanulmányait Sabján Edit karvezető és orgonista kezei alatt kezdte, emellett párhuzamosan rendszeres szolgálatot teljesített Jákon a templomi énekkarban. A gimnáziummal egy időben kántorképzőt végzett, ezt követően a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskola Ének- Zenetanár -Egyházzene szakán Virágh András orgonaművész növendékeként 2009-ben szerzett diplomát. Ezután felvételt nyert a Bécsi Zeneakadémia orgona- előadóművész szakára, ahol Prof. Wolfgang Capek növendékeként 2017-ben kitüntetéses diplomát szerzett. 2016 májusától dr. Veres András püspök megbízásából a Szombathelyi Székesegyház karnagya és a szombathelyi Egyházmegye Zeneigazgatója, 2017-től a Székesegyház orgonista tisztségét is betölti.

Magyarországon kívül Ausztriában, Németországban, Svájcban, Olaszországban lépett már fel szólistaként, rendszeresen kísér kórusokat, szólistákat, közreműködője zenekari hangversenyeknek. Rendszeresen vesz részt nyári mesterkurzusokon többek között Spányi Miklós, Ludger Lohmann, Michael Radulescu kurzusain, illetve nemzetközi orgonaversenyeken. 2017 őszétől a nagy sikerű Martinus Exclusive koncertsorozat társszervezője.

.

Johann Sebastian Bach: E-Dúr Toccata – BWV 566
Maurice Duruflé : Suite op5 – Toccata

… ajánlom figyelmükbe e csodálatos katedrálist és hangszerének páratlan hangzását.

Húsvét 2020