SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – NAGYBÖJT 3. VASÁRNAPJA (2024. MÁRCIUS 3.)

• Március 4-e Szombathely bombázásának és a Székesegyház lerombolásának évfordulója. 12.45-kor megszólal a Székesegyház nagyharangja a bombatámadás áldozataira való emlékezésül. Este ¾ 6-kor a Székesegyház északi oldalán elhelyezett emléktáblánál lesz koszorúzás, majd 6 órakor szentmise a bombatámadás áldozataiért.
  • Nagyböjti lelki előkészületünket segítik a stációs misék is. Szerdán a Zárda templomban, pénteken pedig a Herényi templomban lesz reggel ½ 7-kor.
  • Elsőcsütörtökön az esti szentmise után szentségimádási óra lesz János püspök és a domonkos nővérek vezetésével.
  • Jövő vasárnap a 9 órai szentmisében tartjuk a leendő bérmálkozók átadási szertartását.
  • Nagyböjt folyamán minden pénteken 5 órától keresztutat végzünk a Székesegyházban, s ne feledjük, hogy nagyböjt péntekjein 14 éves kortól halálunkig Jézus iránti szeretetből kötelező a hústilalom.
  • A Püspöki Kar buzdítása értelmében tartós élelmiszer felajánlást lehet tenni rászoruló testvéreink javára. A Székesegyházban ezen adományokat a sekrestyében lehet leadni vagy a templomban elhelyezett kosárba lehet elhelyezni a jövő vasárnappal bezárólag. A legkisebb adománnyal is a felebaráti szeretet csodája valósul meg közöttünk. Isten fizesse vissza mindenki jószándékát.
  • Élet a Lélekben szeminárium indul március 18-án hétfőn Szentkirályon a Zarkaházi Szily-kastélyban. Ez a lelkigyakorlat heti egy találkozásból valamint otthoni naponkénti szentírásos elmélkedésből áll. Szeretettel várnak minden érdeklődőt, aki szeretne Krisztus követésében előrehaladni. Jelentkezési határidő március 10. Részletek a kihelyezett plakáton olvashatók.
  • Jócselekedet gyakorlat a következő hétre: tudatosan figyeljünk oda a reggeli és az esti imádságra, vegyük elő a Szentírást és olvasunk el egy-egy részletet, és valamelyik munkatársunk vagy családtagunk irányába végezzünk egy jócselekedetet.