SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 20. Vasárnap – Nagyboldogasszony (2021. augusztus 15.)

• OrgonaPont sorozat következő koncertje a Székesegyházban augusztus 16-án, hétfő 20 órakor kezdődik. Fellépők: Bán István orgona és Hara Fruzsina trombita. Jegyet a helyszínen is lehet vásárolni.
  • Szent II. János Pál pápa szombathelyi látogatásának 30. évfordulóján a Székesegyházban augusztus 19-én, csütörtökön 19.00 órakor Székely János megyéspüspök mutat be szentmisét. Várjuk a Híveket.
  • Magyarország fővédőszentjének ünnepén, augusztus 20-án, 8.30-kor ünnepi szentmise lesz a Kálvária templomban, majd 10 órától városi ünnep a Szent István szobornál. Mindenkit szeretettel várnak.
  • Augusztus 20-án a Székesegyházban 7.30-kor és 19.00-kor, a zárdatemplomban 10.30-kor lesz szentmise.
  • Augusztus 22-én, vasárnap 19.00 órától a Fő téren EZ AZ A NAP! – REMÉNYSÉG ESTE címmel keresztény könnyűzenei program kerül megrendezésre, melyre minden érdeklődőt szeretettel várnak. A részvétel ingyenes, védettségi igazolvány sem szükséges.
  • Akik a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust lezáró pápai szentmisére induló zarándokvonatra jelentkeztek a jegyeket átvehetik a Főplébánián. Újabb jelentkezőket már nem tudunk fogadni.
  • Minden családot hív és vár Rábakethelyre a Szombathelyi Egyházmegye Családpasztorációs Bizottsága 2021. augusztus 29-én, vasárnap.

„ÁTAJUK A HÁZ KULCSAIT” mottóval családok zarándoklata Szent József évében hivatásukban hűséges házaspárokért és papokért Szentgotthárd-Zsidára, a 25 éve felszentelt Jó Pásztor kápolnához
15.30 Indulás: Szentgotthárd-Rábakethely, Mindenszentek Templom
16.30 Zenés szentségimádás
17.00 Az Eucharisztia csodája a családban – Tóthné Wiktora Viktória tanúságtétele
– közben gyerekprogram –
18.00 Püspöki szentmise
További információ és jelentkezés: csalad.martinus.hu
Jelentkezési határidő augusztus 18.

Szűz Máriától született Üdvözítőnket ünnepeljük, és kérjük:
A Kegyelemmel teljes miatt hallgass meg minket!
Örök Ige, te Szűz Máriát köztünk lakozásod romolhatatlan hajlékává választottad,
szabadíts meg bennünket a bűn romlásától!
Megváltónk, te Szűz Máriát köztünk lakozásod tiszta nászházává és a Szentlélek szentélyévé tetted, – tégy minket is Szentlelked templomává!
Királyok Királya, te azt akartad, hogy Anyád testestül-lelkestül hozzád vitessék az égbe,
add, hogy mi is mindig az odafent valókra irányítsuk gondolatainkat!
Ég és föld Ura, aki Máriát királynőként állítottad jobbodra, engedd kiérdemelnünk, hogy részt kaphassunk dicsőségedből!