SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – URUNK MENNYBEMENETELE (2026. MÁJUS 17.)

  • Várjuk a Híveket ünnepélyes májusi litániára az esti szentmisék előtt 18.30-tól. „Máriát dicsérni hívek jöjjetek!”
  • Május 19-én és 20-án, kedden és szerdán 17 órakor tartjuk a harmadik és negyedik felkészítést a leendő bérmálkozók számára a Székesegyházban. Kérjük a lelkiismeretes részvételt!
  • Május 22-én, pénteken 16 órakor tartjuk a bérmálási főpróbát azok számára akik Pünkösdvasárnap a délelőtti szentmise keretében bérmálkoznak. Ezután lesz a gyóntatás a leendő bérmálkozók, valamint szüleik, bérmaszüleik és hozzátartozóik számára.
  • Május 24-én, jövő vasárnap Pünkösd ünnepén lesz a bérmálás 10 órakor és 16 órakor a Székesegyházban. Imádkozzunk a bérmálásra készülő fiatalokért!
  • Május 22-én, pénteken Szent Tarzíciusz ministráns csoportfoglalkozás lesz a Főplébánián az esti szentmisét követően. Várjuk a ministránsokat!
  • Idén is megrendezésre kerül a Jubiláns Házasok Találkozója június 20-án, szombaton 10 órakor a Székesegyházban. Jelentkezni internetes regisztrációs felületen lehet az egyházmegye honlapján június 5-ig.
  • A Madonna kápolnában minden reggeli és esti szentmise között lehetőség van csendes szentségimádásra. Sajnos a rendszeresen adorálók közül többen elhunytak vagy nagyon időssé váltak. Kérjük, hogy akik tehetik, jelentkezzenek a sekrestyében a fix időpontot vállaló ima szolgálatra. Előre is köszönjük, ha meghallják a hívó szót.
  • Akik tehetik hétköznapokon is egyszer-egyszer jöjjenek szentmisére. Nagy szükség van áldozatból fakadó imáikra. Hálásak vagyunk, ha meghallják a hívó szót.
  • Katolikus újságokat minél többen olvassanak, így is támogassuk a katolikus kiadókat.

„Mi is hittel induljunk útnak, és ne tartsunk többé a veszteségtől, mert így olyan gazdagságban növekszünk, amelyet már senki el nem vehet tőlünk ”
(XIV. Leó pápa)