SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Úrnapja (2022. június 19.)

 • Brenner József nagyprépost pappá szentelésének 65. évfordulója alkalmából hálaadó vasmisét mutat be a Székesegyházban MA 17 órakor. Szeretettel hívja és várja a híveket.
 • A közszolgálatban dolgozók szentmiséje lesz június 21-én, kedden 7.30-kor. Ezt a püspöki szentmisét felajánljuk a különféle hivatalokban, az egészségügyben dolgozókért, rendőrökért, tűzoltókért, jogászokért stb. mindazokért, akik bármilyen módon a közért tesznek valamit. A szervezők várják a híveket, hogy közösen imádkozzanak velük és értük.
 • A Martinus Orgonafesztivál idei első előadása június 21-én, kedden 20.00 órakor lesz a Székesegyházban. Lakner-Bognár András orgonaművész hangversenyét hallgathatják meg az érdeklődők. A belépés díjtalan.
 • Pénteken Jézus Szent Szívének főünnepe lesz.
 • Június hónapban az esti szentmisék előtt 18.40-től a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
 • Istennek legyen hála, az idei évben újra pap- és diakónusszentelésre kerül sor a Székesegyházban. Június 25-én, szombaton délelőtt 10 órakor Rácz Ágostont áldozópappá, valamint Bodorkós Áront, Kirchknopf Gergelyt, Szántó Adriánt, Vigh Balázst diakónussá szenteli a megyéspüspök. Imádkozzunk a szentelendőkért és új papi hivatásokért.
 • A papszentelésre készülve pénteken este 20 órakor szentségimádást vezetnek a szentelendők. Imádkozzunk velük és értük.
 • A Családok X. Világtalálkozóját június 22-26. között Rómában rendezik meg „A családi szeretet: hivatás és az életszentség útja.” mottóval. A korábbi találkozóktól eltérően a jubileumi esemény kapcsán nem csak Rómában, hanem az egész világon, egyházmegyei szinten is lesznek programok, kezdeményezések.
  A Világtalálkozóhoz kapcsolódóan hazánkban minden egyházmegyében levetítik a Váratlan élet című filmet. A film igaz történet alapján mutatja be az abortusz dilemmáját, az ima erejével a halál kultúrájából kivezető utat. 
  Szombathelyen június 24-én, pénteken 17.30-tól kerül sor a film bemutatására a Ferences templom oratóriumában.
 • Ugyancsak a világtalálkozóhoz kapcsolódóan június 22-én, szerdán az esti szentmise után szentségimádási óra lesz a Madonna-kápolnában.
 • Kezdődik a szünidő. Buzdítjuk a családokat, hogy ne hanyagolják el a vasárnapi szentmisét a nyár folyamán sem. Akkor lesz igazán pihentető és lelket gazdagító a nyári szabadság ideje, ha a Jóistenre is szakítunk időt.