SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA (2024. MÁJUS 26.)

  • Kedden az esti szentmise után szentségimádási óra lesz betegekért a Madonna kápolnában. Várjuk mindazokat, akik találkozni szeretnének az Oltáriszentségben jelenlévő gyógyító Jézussal.
  • Szerdán az este 7 órai szentmise keretében lesz a felnőtt katekumenek átadási szertartása, melyet Dr. Székely János megyéspüspök tart.
  • Május 30-án, csütörtökön egész napos evangelizációs és imaalkalmat szervez az Egyházmegye a szombathelyi Fő téren lévő rendezvénysátorban Úrnapja alkalmából.
  • Szombaton délelőtt 10 órakor a Brenner Iskola diákjainak bérmálása lesz templomunkban.
  • Június hónapban az esti szentmisék előtt a Jézus Szíve litániát imádkozzunk.
  • Jövő vasárnap Úrnapja lesz, Krisztus szent Testének és Vérének ünnepe. A püspöki szentmise 9 órakor kezdődik a Székesegyházban, majd utána lesz a körmenet a Mindszenty téren, ezért a parkoló egy része zárva lesz. Várjuk a kedves Testvéreket, hogy közösen fejezzük ki imádásunkat és tegyünk tanúságot az Oltáriszentségbe vetett hitünkről.
  • A jövő vasárnapi perselyadományokat a Székesegyház világításának korszerűsítésére adjuk.
  • Június 2-án, vasárnap tartják a Szent Kvirin templom búcsúnapját. A 10 órai szentmise főcelebránsa Brenner József nyugalmazott püspöki helynök, nagyprépost úr lesz, majd délután 3 órakor lesz koszorúzás a Szent Kvirin emlékhelynél.
  • Már előre hirdetjük a kedves Testvéreknek, hogy június 6-án, csütörtökön este 7 órakor Dr. Székely János megyéspüspök úr 60. születésnapja alkalmából hálaadó szentmisét tart a Székesegyházban, amelyre híveinket is tisztelettel és szeretettel hívjuk és várjuk.