SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Nagyböjt 5. Vasárnapja (2021. március 21.)

• Március 23-án lesz Batthyány László boldoggá avatásának 18. évfordulója. Az esti szentmise után ereklyéje előtt imádkozunk szentté avatásáért és kérjük közbenjárását az orvosokért, betegekért és a családokért.
  • Nagyböjt folyamán szerdán és pénteken 6.30-kor is van szentmise a székesegyházban. A szentmisék alatt gyónási lehetőséget biztosítunk.
  • Nagyböjtben minden pénteken az esti szentmise előtt 17.00-től keresztúti ájtatosságot végzünk. Március 26-án a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége szombathelyi csoportja vezeti a közös imádságot.
  • Húsvéti szentgyónás, szentáldozás céljából jövő héten látogatjuk meg otthonaikban idős, beteg testvéreinket, akik ezt kérik. Kérjük, jelentsék be őket a sekrestyében vagy a plébánián.
  • Nagyböjti lelkigyakorlat a Székesegyházban Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén, március 25-én kezdődik. Három este a 18 órakor kezdődő szentmise keretében a szentbeszédeket Fekete Szabolcs Benedek irodaigazgató, Zakó Jenő nemesbődi plébános és Kovács József zalaegerszegi káplán mondják. A szentmisék előtt 17 órától gyónási lehetőséget biztosítunk.
  • Szent Józsefet, Mária jegyesét 150 éve nyilvánították a Katolikus Egyház védőszentjévé. A Szentatya ezért meghirdette a Szent József-évet, mely 2020. december 8-tól 2021. december 8-ig tart. Szent Család vasárnapján a déli Úrangyala imádság alkalmával pedig Ferenc pápa  meghirdette a család évét is, amelyet 2021. március 19-én, Szent József liturgikus ünnepén nyitott meg. A lelkigyakorlatos szentbeszédek ezekre irányítják figyelmünket.
  • Közösségileg szolgáltatjuk ki a betegek kenetét március 27-én, szombaton délelőtt 10 órakor kezdődő szentmise keretében. Akik ebben kívánnak részesülni, jelentkezzenek a sekrestyében vagy a Főplébánián.
  • Jövő vasárnap Urunk Jeruzsálemi bevonulásának ünnepe, Virágvasárnap lesz. Délelőtt 10 órakor kezdődik az ünnepélyes barkaszentelési püspöki szentmise. Ennek keretében elhangzik Jézus szenvedéstörténete a passió. Jövő vasárnap a 9 órai szentmise elmarad.
  • Mai perselyadományainkkal a Szentföldön élő keresztényeket támogatjuk.

Ferenc pápa imája Szent Józsefhez:

Üdvözlégy, Megváltónk védelmezője, a Boldogságos Szűz Mária hitvese.
Terád bízta Isten az ő egyetlen Fiát; Benned bízott Mária;
Atyai gondoskodásoddal lett Krisztus felnőtté.
Áldott József, légy nekünk is gondoskodó édesapánk,
és vezess minket az élet ösvényén.
Szerezz nekünk kegyelmet, irgalmat és bátorságot,
és védj meg minket minden gonosztól. Ámen.