SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Nagyböjt 2. Vasárnapja (2022. március 13.)

• Isten Szolgája, Mindszenty József bíboros embert próbáló történelmi időszakban állt helyt, akinek hamarosan 130. születési évfordulója lesz, ebből az alkalomból március 26-án, szombaton ünnepi megemlékezést tartunk Szombathelyen.
  • Az ünnepség a Székesegyházban 10 órakor lelki ráhangolódással veszi kezdetét, amely során archív kép- és hangfelvételekkel idézzük fel a bíboros emlékét. Az ünnepi Szentmise 11 órakor kezdődik. Szentmise után térítésmentesen megtekinthető a Szily János Látogatóközpontban megrendezett Mindszenty-kiállítás. 15 órakor a MMIK színháztermében (Szombathely, Ady tér 5.) Mindszenty József Az édesanya című könyvének feldolgozásából született Anyácska című darab előadása lesz. A színművet 18 órakor ismételten előadják. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jegyeket a 94/312-535-ös telefonszámon lehet igényelni.
  • Továbbra is köszönettel fogadjuk az adományokat. A pénzadományokat a OTP Bank 11747006-20209380 számlaszámon fogadjuk. Segítsük együtt a háború elől menekülőket!
  • Ferenc pápa 2023 őszére hívta össze a következő rendes püspöki szinódust, amelynek témája maga a szinodalitás (egy úton haladás), mottója: Egy szinodális Egyházért: közösség, részvétel, misszió. Az eddigi évtizedek hagyományától eltérően Ferenc pápa szeretne konzultálni az egész világon élő hívőkkel. A vatikáni tanácskozást egy kétéves előkészítő időszak előzi meg. Ennek első szakasza az egyházmegyékben, helyi szinten folyik. Püspök atya azt kéri, hogy közösségekben, családokban együtt gondolkodva minél többen válaszolják meg ezeket a kérdéseket segítve egyházmegyénk és a világegyház tisztánlátását, munkáját! A kérdőív letölthető: pasztoralis.martinus.hu, Jó lenne, ha online formában töltenék ki.
  • Akinek ez gondot okoz, nyomtatott kérdőívet tudunk adni a Főplébánián és a sekrestyében.  Március 31-ig lehet leadni. Köszönjük mindazok közreműködését, akik segítenek abban, hogy Ferenc pápa szándékának megfelelően Isten népe megtalálhassa hangját az Egyház nagy közösségében!
  • Székely János megyéspüspök ifjúsági gyalogos zarándoklatot vezet Boldog Batthyány László és Boldog Brenner János nyomában. Indulás a Brenner iskola udvaráról április 1-én, pénteken 12 00-kor buszokkal Jákra, illetve Jákról 12 30-kor. A zarándoklat a jáki templomban egy rövid veszi kezdetét. Első állomás Szentpéterfa. Másnap gyalog folytatódik a zarándoklat Güssingbe (Németújvárra), Boldog Batthyány László és Coreth Mária Terézia sírjához. Innen autóbuszokkal viszik a zarándokokat Rábakethelyre, Boldog Brenner János vértanúságának helyére. Jelentkezni március 20-ig a markovits@martineum.hu e-mail címen lehet.
  • Ferenc pápa március 11-én Fekete Szabolcs Benedek atyát, a Szombathelyi Egyházmegye irodaigazgatóját, a szombathely-szőlősi Jézus Szíve Plébánia plébánosát basti címzetes püspökké és a Szombathelyi Egyházmegye segédpüspökévé nevezte ki. Imádkozzunk új püspökünkért!
  • Húsvét előtt szentgyónás, szentáldozás céljából meglátogatjuk otthonaikban idős, beteg testvéreinket, akik nem tudnak eljönni a templomba. Kérjük, jelentsék be őket a sekrestyében vagy a plébánián.