SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Húsvétvasárnap (2022. április 17.)

Szeretettel kívánunk a Kedves Híveknek kegyelemteljes, áldott húsvéti ünnepeket. Jézus Krisztus feltámadásának örömhíre töltse be életünket, tegye azt teljessé, legyen emberi-és lelki erőnk forrása, vezessen el minket a hitben való gazdagodásra! Örvendezzünk Krisztus Urunk feltámadása misztériumán, üdvösségszerző ajándékán: a Krisztusba vetett hit derűlátóvá tesz, még a mai zavaros világban is.

Imádságos megemlékezéssel:                     a Székesegyház lelkipásztorai

• Köszönetet mondunk minden segítségért és szolgálatért, amelyet a nagyhét, illetve az ünnepre való felkészülés során nyújtottak a kedves Hívek. Köszönet a húsvéti virágokért, virágokra szánt adományokért, valamint a templom díszítéséért, a szentsír elkészítéséért. Köszönjük a kispapoknak, ministránsoknak, énekeseknek a Szent Háromnapban végzett szolgálatukat. Isten fizesse meg mindenkinek a fáradozását.
  • Emlékeztetjük a Testvéreket arra, hogy az Egyház ősi hagyománya szerint a húsvéti időben (Pünkösdig) az Úrangyala imádság helyett a MENNYNEK KIRÁLYNÉ ASSZONYA antifónát imádkozzuk, énekeljük.
  • Húsvéthétfő tanácsolt ünnepszentmisék: 7.30, 9.00, 18.00 (délben nem lesz szentmise) 15.00-kor ünnepi szentmise keretében lesz Fekete Szabolcs Benedek atya püspökké szentelése.
  • Húsvéthétfőn 10 órától lezárásra kerül a Székesegyház előtti parkoló és a Várköz.
  • Húsvéthétfőn, 19.00 órakor a KLAPA DIČAKI nevű burgenlandi horvát férfi énekegyüttes koncertjére kerül sor a Székesegyházban. A belépés díjtalan.
  • Jövő vasárnap az Isteni Irgalmasság vasárnapja lesz, 15 órakor imaórát tartunk. Az Irgalmasság ünnepének húsvét utáni első vasárnapra történő helyezése mély teológiai értelemmel bír, amely a megváltás húsvéti titka és az Isteni Irgalmasság titka között fennálló szoros összefüggésre utal. Az ünnep nemcsak egy nap, amelyen Istent különösképpen tiszteljük irgalmasságának titkában, hanem állandó kegyelem forrása minden ember számára.
  • Emlékeztetjük a kedves Szülőket, hogy a leendő elsőosztályosok beíratása április hónapban lesz. Kérjük, hogy gyermekeiket hitoktatásra is írassák be.
  • Köszönjük mindazoknak, akik tavaly adójuk egyházi 1%-ával is támogatták a Magyar Katolikus Egyház szolgálatát. Kérjük, tegyék ezt idén is, hogy a legnagyobb hazai keresztény közösség minél többeknek nyújthasson segítő kezet az oktatás, a betegápolás, a hitélet, a karitatív tevékenységek és a család területén. Töltsék ki a nyilatkozatot. A Magyar Katolikus Egyház technikai száma: 0011.