SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – HÚSVÉT 5. VASÁRNAPJA (2024. ÁPRILIS 28.)

 • Április 29-től, hétfőtől az esti szentmisék 7 órakor kezdődnek templomunkban.
 • Szentségimádási óra lesz betegekért április 30-án, kedden az esti szentmise után. Várjuk mindazokat, akik találkozni szeretnének az Oltáriszentségben jelenlévő gyógyító Jézussal.
 • Csütörtökön az esti szentmise után szentségimádási óra lesz papi és szerzetesi hivatásokért Dr. Székely János püspök vezetésével.
 • Elsőpénteken délelőtt a házaknál látogatjuk meg az elsőpéntekes betegeket.
 • A Mária Országa imaközösség hazánk lelki megújulásáért és a békéért rózsafüzér imádkozására várja a Testvéreket május 3-án, pénteken ½ 5 órára a Zárdatemplomba.
 • Május 4-én, szombaton délután 5 órakor László Attila anyák napi koncertje lesz a Székesegyházban. Jegyek 3.500 Ft-os áron vásárolhatók a Püspöki Palotában kialakított Látogatóközpontban és a Főplébánián.
 • Május 5-én, vasárnap este 6 órakor Horváth Dániel hegedűművész előadása lesz a Székesegyházban. A belépés díjtalan, adományokat szívesen fogadunk a Székesegyház világításának korszerűsítésére.
 • Városunk Szent Flórián fogadalmi ünnepét május 5-én, vasárnap a 9 órai szentmise keretében tartjuk meg.
 • Jövő vasárnap a Székesegyház világításának korszerűsítésére adjuk perselyadományunkat. A héten pedig megvalósult a templom teljes biztonsági rendszerének kiépítése, amelyet egyben üzembe is helyeztünk. Reméljük, hogy a kamerarendszer kiépítésével megszűnnek templomunkban a lopások és rongálások.
 • Május hónapban az esti szentmisék előtt 18.40-től litániát imádkozunk a Szűzanya tiszteletére.
 • Brenner János Hittudományi Főiskola Szombathelyi Képzési Központja felvételt hirdet a 2024/2025-ös tanévre: osztatlan egyszakos hittanár-nevelőtanár, katekéta- és lelkipásztori munkatárs, római katolikus kántor szakokra, és hitoktató mentor szakirányú továbbképzési szakra. Jelentkezési határidő: május 31. További információ a Főiskola honlapján olvasható.
 • Idén is megrendezésre kerül a Jubiláns Házasok Találkozója június 15-én, szombaton 10 órakor a Székesegyházban. Azokat a házaspárokat hívjuk, akik az idei évben ünneplik 5. évfordulótól kezdve öt évenkénti felosztásban a házassági évfordulójukat. Jelentkezni internetes regisztrációs felületen lehet az egyházmegye honlapján június 2-ig.
 • A Pannon Pilgrim Utazási Iroda felkérte Plébánosunkat, hogy szeptember 6-9 között vezessen Fatimába zarándoklatot. Utazás repülővel lesz. Jelentkezni az utazási irodánál lehet. Részletek a faliújságon kitett plakáton olvashatók.
 • Május 20-ig lehet nyilatkozni adónk 1+1 %-áról. Ha az adóhivatal készíti bevallásunkat, akkor is adjuk le nyilatkozatunkat, valamint akkor is, ha a családi és más kedvezmények miatt jövedelemadónk 0 Ft-ra jön ki. Ajánljuk adónk első 1 %-át a Magyar Katolikus Egyháznak, technikai száma 0011, a második 1 %-ot szívesen fogadja a Szombathelyi Székesegyházért Alapítvány (Adószám: 18899238-1-18).