SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Húsvét 5. Vasárnapja (2022. május 15.)

• Május hónapban az esti szentmisék előtt 18.40-től litániát imádkozunk a Szűzanya tiszteletére. Köszöntsük és kérjük közösen égi Édesanyánkat!
  • Élő SzóA magyar domonkosok 800 éve című film bemutatója lesz az Agora-Savaria Filmszínházban május 18-án, szerdán 17.30-kor. Fővédnök: Dr. Székely János megyéspüspök. Szereplők: Andrzej Kostecki OP és Vizy Márton
  • Idén megrendezésre kerül a Jubiláns Házaspárok Találkozója június 18-án, szombaton. A püspöki szentmise 10 órakor kezdődik a Székesegyházban. Azokat a házaspárokat hívjuk, akik idén ünneplik az 5. évfordulótól kezdve öt évenkénti felosztásban a házassági évfordulójukat. Jelentkezni internetes regisztrációs felületen az egyházmegye honlapján lehet június 7-ig. (www.martinus.hu)
  • A Misszió Tours Utazási Iroda szervezésében 2022. június 2-5. között Csíksomlyóra, szeptember 12-16. között Medjugorjeba indulnak zarándokvonatok, lelki vezetéssel. Utóbbi helyre Székely János megyéspüspökkel utazhatnak a hívek. Részletek a hirdetőtáblán, és az egyházmegye honlapján olvashatók. (www.martinus.hu)
  • Házaspárok lelkigyakorlata gyermekfelügyelettel a Martineum Felnőttképző Akadémián 2022. június 24. (péntek) 18.00 – június 26. (vasárnap) 14.00 között. Vezeti: Haller László atya, toronyi plébános. Részvételi díj szállással és teljes ellátással: 22.000,- Ft/házaspár. Jelentkezési határidő: 2022. június 1. Jelentkezni az alábbi elérhetőségeken lehet: markovits@martineum.huwww.martineum.hu
  • Székely János megyéspüspök Körmenden megalapította a Coreth Mária Terézia Imaszövetséget, amelynek célja Boldog Batthyány László hitvesének, Coreth Mária Terézia tisztelőinek összefogása és példájának továbbadása; a feleségek és édesanyák lelki támogatása önfeláldozó munkájukban; ima és közbenjárás a testi vagy lelki nehézséggel küzdő családokért; a családok, házaspárok egységének megerősítése. Jelentkezés: az egyházmegyei Pasztorális Iroda elérhetőségein (pasztoralis@martinus.hu; Szombathelyi Egyházmegye 9701 Szombathely, Pf. 41.).
  • Május 20-ig lehet nyilatkozni adónk 1+1 %-áról! Ha az adóhivatal készíti bevallásunkat, akkor is adjuk le nyilatkozatunkat, valamint akkor is, ha a családi és más kedvezmények miatt személyi jövedelemadónk 0 forintra jön ki. Ajánljuk adónk első 1 %-át a Magyar Katolikus Egyháznak, technikai száma 0011, a második 1 %-ot szívesen fogadja a Szombathelyi Székesegyházért Alapítvány.

Urunk, irgalmas Isten, szentséges, hatalmas, te vagy a Békesség, te vagy az Egység, te vagy a Tisztaság, te vagy a Jóság. Atyja és Ura vagy mindazoknak, akik szívükben békés gondolatokat táplálnak. Adj nekünk alázatosságot, reményt és erős hitet! Add, hogy a Szeretet Lelke a te Lelked ékesítsen minket. Segíts egymáshoz tiszta szeretetben közelednünk, mert ez minden parancs foglalata és beteljesítése! Segíts, hogy a békesség és az egyetértés gyermekei legyünk, és így méltók legyünk arra, hogy boldognak nevezzen minket Szent Fiad! Őáltala és ővele legyen neked dicsőség és hatalom a jóságos Szentlélekkel együtt! Ámen. (Jeruzsálemi Szent Cirill imádsága)