SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – HÚSVÉT 5. VASÁRNAP (2026. MÁJUS 3.)

  • Szeretettel és nagyrabecsüléssel köszöntjük az édesanyákat és nagyanyákat. Kívánjuk az Úr bőséges áldását mindennapi életükre, és a Boldogságos Szűzanya közbenjáró szeretetét, hogy segítse őket szép és nemes hivatásukban.
  • Hétfőtől az esti szentmisék a székesegyházban 19 órakor kezdődnek.
  • Az ének szavával buzdítjuk a kedves híveket; „Máriát dicsérni, hívek jöjjetek” május hónapban, a Szűzanya hónapjában, hogy minden este 18:30-kor, ünnepélyes módon együtt imádkozzuk a loretói litániát a Madonna-kápolnában, amelynek végén szentségi áldásban is részesülünk. Dicsérjük a Szűzanyát közös énekkel és imádsággal, ajánljuk fel neki bizalommal életünk örömeit és gondjait: „Néked ajánljuk, Szűzanyánk, a legszebb hónap alkonyát.” Csatlakozzunk minél többen ehhez a szép, ájtatatos közösségi imához!
  • Május 6-án, szerdán 17 órakor tartjuk az első felkészítést a leendő bérmálkozók számára a Székesegyház Madonna-kápolnájában. Kérjük a lelkiismeretes részvételt!
  • Május 7-én, elsőcsütörtökön az esti szentmise után szentségimádási óra lesz püspök atya és a domonkos nővérek vezetésével. Imádkozzunk minél többen új papi és szerzetesi hivatásokért.
  • A személyi jövedelemadó 2×1 %-áról május 20-ig rendelkezhetünk. Kérjük, támogassák a Magyar Katolikus Egyház szolgálatát adójuk 1%-ával, hogy legnagyobb hazai keresztény közösség minél többeknek nyújthasson segítő kezet az oktatás, a betegápolás, a hitélet, a karitatív tevékenységek és család területén. A Magyar Katolikus Egyház technikai száma: 0011. A Székesegyházért Alapítvány számára is felajánlható, amellyel segíthetjük a Főplébánia és Székesegyház mindennapos tevékenységeit.
  • Akik tehetik hétköznapokon is egyszer egyszer jöjjenek szentmisére. Nagy szükség van áldozatból fakadó imáikra. Hálásak vagyunk, ha meghallják a hívó szót.
  • Katolikus újságokat minél többen olvassanak, így is támogassuk a katolikus kiadókat.

„Mária Szíve, mindenki Édesanyjának a szíve azt tanítja nekünk, hogy a szeretetnek kell győzedelmeskednie”
(XIV. Leó pápa)