SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Húsvét 4. Vasárnapja (2022. május 8.)

• Ma van a Jó Pásztor vasárnapja, a papi és szerzetesi hivatások világnapja. Kérjük az aratás Urát, küldjön munkásokat aratásába a lelkek üdvözítésének szolgálatára. Csatlakozzunk egyre többen a Brenner János Imaszövetséghez, amelynek tagjai kötelezettséget vállalnak arra, hogy minden nap elimádkoznak egy a hivatásokért szóló felajánló imát, valamint tetszőleges titokkal egy tized rózsafüzért.
  • Akik szívesen csatlakoznak az imaszövetséghez, jelentkezési lapot a Főplébánián igényelhetnek.
  • Május hónapban az esti szentmisék előtt 18.40-től litániát imádkozunk a Szűzanya tiszteletére. Köszöntsük és kérjük közösen égi Édesanyánkat! Igazán méltó és lelket gazdagító lenne, ha a családok találnának alkalmat arra, hogy egyszer közösen vennének részt a litánián és együtt köszöntenék és kérnék égi Édesanyánkat.
  • Idén megrendezésre kerül a Jubiláns Házaspárok Találkozója június 18-án, szombaton. A püspöki szentmise 10 órakor kezdődik a Székesegyházban. Azokat a házaspárokat hívjuk, akik az idei évben ünneplik az 5. évfordulótól kezdve öt évenkénti felosztásban a házassági évfordulójukat. Jelentkezni internetes regisztrációs felületen az egyházmegye honlapján lehet június 7-ig. (www.martinus.hu)
  • A Misszió Tours Utazási Iroda szervezésében 2022. június 2-5. között Csíksomlyóra, szeptember 12-16. között Medjugorjeba indulnak zarándokvonatok, lelki vezetéssel. Utóbbi helyre Székely János megyéspüspökkel utazhatnak a hívek. Részletek a hirdetőtáblán, és az egyházmegye honlapján olvashatók. (www.martinus.hu)
  • Ne felejtsünk el, hogy május 20-ig lehet nyilatkozni adónk 1+1 %-áról! Ha az adóhivatal készíti bevallásunkat, akkor is adjuk le nyilatkozatunkat, valamint akkor is, ha a családi és más kedvezmények miatt személyi jövedelemadónk 0 forintra jön ki. Ajánljuk adónk első 1 %-át a Magyar Katolikus Egyháznak, technikai száma 0011, a második 1 %-ot szívesen fogadja a Szombathelyi Székesegyházért Alapítvány.

Imádság hivatásokért

Úr Jézus, aki a papságot minden ember üdvösségére rendelted, folytatva benne megváltásod művét a földön: hallgasd meg alázatos könyörgésünket. Add, hogy valamennyi papod életszentségén és buzgóságán keresztül a keresztény nép elevenen érezze a Te jelenlétedet, újra hallja a te hangodat, újra lássa a te csodáidat. Ébreszd fel legjobb ifjaink szívében a papi hivatást, úgy, hogy egyetlen nyáj, a legkisebb se legyen kénytelen pásztor nélkül maradni! Őrizd meg a jámborság, tisztaság és buzgalom által kispapjainkban azt az ajándékot, amelyet nekik adtál, amikor szent szolgálatodra hívtad őket! Sokszorozd meg és jutalmazd a jók lelkiekben, szellemiekben és anyagiakban segítő szeretetét a hivatások érdekében! Őrizd és növeld a hitet és a kegyelmet keresztény népedben. Add meg nekünk mindezt, Te aki élsz, uralkodol mindörökkön örökké. Amen.