SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – HÚSVÉT 4. VASÁRNAP (2026. ÁPRILIS 26.)

  • Ma van a Jó Pásztor vasárnapja, a papi és szerzeti hivatások világnapja. Kérjük az aratás Urát, küldjön munkásokat aratásába a lelkek üdvözítésének szolgálatára. Csatlakozzunk egyre többen a Brenner János Imaszövetséghez.
  • Április 28-án, kedden 17 órakor szülői megbeszélésre hívjuk és várjuk a székesegyház Madonna-kápolnába azokat a szülőket, akiknek gyermekük a bérmálás szentségében részesül május 24-én, Pünkösdvasárnap a Székesegyházban. Számítunk a szülők megjelenésére!
  • Szentségimádási óra lesz a betegekért április 28-án, kedden este a szentmise után a Madonna-kápolnában. Várjuk mindazokat, akik találkozni szeretnének az Oltáriszentségben jelenlévő gyógyító Jézussal.
  • Szeretettel hívnak minden érdeklődőt a „Roma holokauszt – vasi szemmel” című kötet bemutatójára, amelyet április 28-án, kedden 17 órakor tartanak a Berzsenyi Dániel Megyei Könyvtárban (Szombathely, Dr. Antall József tér 1.). A kötet összeállítója és bemutatója dr. Márfi Gyula nyugalmazott veszprémi érsek.
  • A lelki adoptálókat és mindazokat akik szívesen imádkoznak  a megfogant életekért, szentségimádási órára hívjuk április 29-én, szerdán  16.45-re a Madonna-kápolnába.
  • Városunk Szent Flórián fogadalmi ünnepét május 3-án, a 10 órakor kezdődő szentmise keretében tartjuk. Az 1817-es tűzvész után az itt lakók úgy döntöttek, hogy Szent Flórián napján minden évben gyertyás körmenetet tartanak, fohászkodva a szent közbenjárásáért, hogy kerülje el a tűzvész városunkat. Hívjuk és várjuk az ünnepi szentmisére a Híveket, különösen is Szombathely város lakóit.
  • Az ének szavával buzdítjuk a kedves híveket; „Máriát dicsérni, hívek jöjjetek” május hónapban, a Szűzanya hónapjában, hogy minden este 18:30-kor, ünnepélyes módon együtt imádkozzuk a loretói litániát a Madonna-kápolnában, amelynek végén szentségi áldásban is részesülünk. Dicsérjük a Szűzanyát közös énekkel és imádsággal, ajánljuk fel neki bizalommal életünk örömeit és gondjait: „Néked ajánljuk, Szűzanyánk, a legszebb hónap alkonyát.” Csatlakozzunk minél többen ehhez a szép, ájtatatos közösségi imához!
  • Május 4-től, hétfőtől az esti szentmisék a székesegyházban 19 órakor kezdődnek.

„Isten akaratára rábízni magunkat örömöt és mély békét ad. Ha Krisztus hív benneteket, ne féljetek követni őt, százszorosát kapjátok és az örök életet”
(XIV. Leó pápa)