SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Húsvét 2. Vasárnapja, Isteni Irgalmasság vasárnapja (2021. április 11.)

• A mai nap az Isteni Irgalmasság vasárnapja. Teljes búcsú nyerhető a szokásos feltételekkel (gyónás, áldozás, imádság a szentatya szándékára).
  • Az Isteni Irgalmasság ünnepének húsvét utáni első vasárnapra történő helyezése mély teológiai értelemmel bír, amely a megváltás húsvéti titka és az Isteni Irgalmasság titka között fennálló szoros összefüggésre utal. Az ünnep nemcsak egy nap, amelyen Istent különösképpen tiszteljük irgalmasságának titkában, hanem állandó kegyelem forrása minden ember számára.
  • Ma délután az irgalmasság órájában 15 órakor az engesztelés lelkületével végezzük az irgalmasság imaóráját! Hívjuk az együtt imádkozni szándékozókat.
  • Emlékeztetjük a kedves Szülőket, hogy a leendő elsőosztályosok beíratása április hónapban lesz. Kérjük, hogy gyermekeiket hitoktatásra is írassák be.

Jézusom, bízom benned

Az Isteni Irgalmasság terjesztésére Jézus egy képet bízott Fausztina nővérre az 1931. február 22-i látomásban, amelyről ezt olvashatjuk a Naplóban: „Este, amikor a cellámban voltam, megpillantottam az Úr Jézust fehér ruhában. Egyik kezét áldásra emelte, a másikkal megérintette mellén a ruháját. Melléből a ruha nyílásán két hatalmas sugár tört elő, egy piros és egy halvány. … Kis idő múlva azt mondta Jézus: ‘Fess egy képet annak alapján, amit látsz, ezzel az aláírással: Jézusom, bízom Benned.’ (Napló 47). ,,Azt kívánom, hogy a képet… Húsvét után az első vasárnapon ünnepélyesen áldják meg. Ez a vasárnap legyen az Irgalmasság ünnepe!” (Napló 49). A Krisztus átszúrt szívéből kiáradó két fénysugár, amely beragyogja a világot, a vért és a vizet képviseli – magyarázta el maga Jézus egy napon Szent Fausztina nővérnek. Abból a szívből az irgalmasság nagy forrása fakad, amely az emberiségre árad – mondta Szent II. János Pál 2000. április 30-án, a Húsvét utáni első vasárnapon, amikor a Megtestesülés Misztériumát ünneplő jubileumi évben a szentek közé iktatta a lengyel nővért.

A vér és a víz jelképe

Homíliájában a lengyel pápa a vér és a víz jelképéről elmélkedve utalt János evangéliumára: a már halott Jézusnak egy „katona lándzsával megnyitotta oldalát, melyből nyomban vér és víz folyt ki” (vö. Jn 19,34). A vér a keresztáldozatot és az Eucharisztia ajándékát idézi fel, míg a víz nem csak a keresztségre emlékeztet János evangéliumában, hanem a Szentlélek ajándékára is (vö. Jn 3,5 „…aki nem születik vízből és (Szent)lélekből, nem mehet be Isten országába).

Imádkozzunk az Irgalmas Jézushoz az egyházért és az emberiségért