SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 7. Vasárnap (2022. február 20.)

• A HÁZASSÁG HETE rendezvénysorozat a mai nappal zárul a Székesegyházban a délután 16 órakor kezdődő püspöki szentmisével.
  • Kedden az esti szentmise után szentségimádási óra lesz betegekért a Madonna-kápolnában. Várjuk mindazokat, akik találkozni szeretnének az Oltáriszentségben jelenlévő gyógyító Jézussal.
  • Jövő vasárnap gyűjtés lesz a katolikus iskolák javára.

Pázmány Péter: Ima ellenségeinkért

Add Uram Isten, hogy ne csak jóakaróimat, de teéretted, ellenségeimet is szeressem,
és a te szent Fiad példáját követvén, imádkozzam tiszta szívvel rosszakaróimért.
Végy ki Uram, énbelőlem minden gyűlölséget, irigységet és felebarátom ellen való nehézséget, hogy a tökéletességnek kötele, az igaz szeretet, lakozzék bennem; és miképpen te megbocsátod vétkeinket, úgy mi is, igazán megbocsássunk az ellenünk vétkezőknek. Ámen

A kézbe áldoztatás

A kézbe áldozó hívő átélheti azt, hogy Isten a kezünkbe adja magát. Átéli annak a megrendültségét, hogy egy pillanatra a kezén tarthatja Őt. Ehhez azonban be kell tartanunk néhány alapvető szabályt.

• Áldozáskor a kezünk legyen tiszta. A tenyerünket, amire Jézus testét helyezi a pap, ne fedje kesztyű, de a kabát és a pulóver ujja sem.
  • Tegyük egymásra felfelé fordított tenyerünket úgy, hogy az ügyetlenebb kéz legyen felül (a jobbkezesek tehát a bal tenyerüket tegyék felülre). Nagyon ügyeljünk arra, hogy a tenyerünk vízszintben legyen, nehogy lecsússzon róla a Szentostya.
  • Nyújtsuk egy kicsit előre és felfelé a kezeinket, hogy az áldoztató pap vagy akolitus kényelmesen a tenyerünkbe helyezhesse a Szentostyát.
  • Amint ez megtörtént, kissé lépjünk oldalt, fogjuk meg a Szentostyát a másik kezünkkel, és tegyük a szánkba az oltár felé fordulva.
  • Szigorúan tilos az Oltáriszentséget elvinni!
  • Az áldoztató előtt állva nem kell keresztet vetni sem az áldozás előtt, sem azt követően. Amikor magunkhoz vettük az Oltáriszentségben jelenlévő Jézus Krisztust, magunk is, mintegy szentséghordozóvá váltunk, ezért nem kell térdet hajtani.
  • Áhítattal menjünk a helyünkre és adjunk hálát a szentáldozás kegyelmeiért.