SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – ÉVKÖZI 5. VASÁRNAP (2024. FEBRUÁR 4.)

 • Közösségileg szolgáltatjuk ki a betegek kenetét jövő vasárnap a 9 órai szentmisében. Akik ebben a szentségben kívánnak részesülni, jelentkezzenek a sekrestyében vagy a Főplébánián. A betegek kenetét minden évben fel lehet venni, felvehetik mindazok, akik betegség vagy bármilyen ok miatt ennek szükségét érzik. Feltétele a szentgyónás elvégzése. A szent kenet érvényessége egy évre szól, ezért bátorítjuk azokat is, akik már korábban felvették ezt a szentséget, hogy újra éljenek a lehetőséggel.
 • A Világban Élő Kármeliták soproni közössége február 11-én, vasárnap délelőtt a 10 órai szentmise után mutatkozik be Szombathelyen, a Szőllősi Jézus Szíve templomban. A szentmisét Vörös András atya tartja. Ekkor a skapuláré felvételére is lehetőség nyílik azok számára, akik kérik, utána pedig a közösségi teremben szerény agapéra várják az érdeklődőket.
 • Idén is megrendezésre kerül a Házasság Hete országos rendezvénysorozat február 11 és 18-a között. A szombathelyi program a hirdetőtáblán olvasható.
 • A Boldog Salkaházi Sára Technikum felvételt hirdet  általános iskolásoknak a következő tanévre szociális és oktatási ágazaton. Oktatási ágazaton oktatási szakasszisztens és óvodai nevelő szakok indulnak. Szociális ágazaton többek között  kisgyermekgondozó,-nevelő valamint  szociális ápoló és gondozó szak indul. Bővebb felvilágosítás az iskola honlapján (bsst.martinus.hu) olvasható. 
 • Brenner János Hittudományi Főiskola Szombathelyi Képzési Központja saját hatáskörben felvételt hirdet a 2024/2025-ös tanévre: 
 • osztatlan kétszakos hittanár-nevelőtanár-közismereti szak 
 • osztatlan egyszakos hittanár-nevelőtanár 
 • katekéta-és lelkipásztori munkatárs 
 • római katolikus kántor szakokra 
 • hitoktató mentor szakirányú továbbképzési szakra 

      Jelentkezési határidő: kétszakos képzésre: február 15., többi képzésre: május 31. 

 • Megjelent a Martinus februári száma, ajánljuk a Hívek figyelmébe.
 • Június 4 és 11 között Dr. Perger Gyula plébános vezetésével zarándoklatot szervezünk Lourdes-ba, a közbeeső állomások Padova – Szent Antal bazilika, Avignon – pápai palota-bazilika, Biaritz – Atlanti óceán partja, San Sebastian-híres katedrálisa, La Salette – szintén híres Mária kegyhely, Sotto il Monte – XXIII. János pápa szülővárosa, Garda tó – Sirmione. Jelentkezni jövő héttől lehet, a Főplébánia Hivatalban hétfőtől-péntekig délelőtt 9 és 12 óra között, valamint hétfőtől csütörtökig 14 és 17 óra között is, 125.000 Ft előleg befizetésével. Részletes program a hirdetőtáblán olvasható valamint a plébánia honlapján és facebook oldalán is.
 • A karácsonyfák leszedését valamint a Betlehem elbontását csütörtökön reggel 9 órától szeretnénk elkezdeni, valamint pénteken reggel szintén 9 órától folytatnánk a munkálatokat, várjuk mindazokat, akik ezekben a munkákban valamint az azt követő takarításban segítségünkre tudnak lenni.