SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 5. Vasárnap (2022. február 6.)

• Ma a szentmisék után Balázs-áldásban részesítjük a híveket, így kérjük gyógyító szentünk közbenjárást a torokbaj és minden más betegség ellen.
  • Február 11-én lesz a Szűzanya lourdes-i jelenésének évfordulója, amely egyben a betegek világnapja. Pénteken az esti szentmise előtt 17.45-től közösen imádkozunk a betegekért a főbejáratnál lévő Mária-szobornál.
  • Idén is megrendezésre kerül a HÁZASSÁG HETE országos rendezvénysorozat. Mottója: Maradjunk együtt!  A szombathelyi program megtalálható a hirdetőtáblán és a székesegyház honlapján: szekesegyhazert.hu; facebook: Sarlós Boldogasszony Székesegyház Szombathely.
  • Megjelent egyházmegyénk havilapja a Martinus februári száma. Ajánljuk a hívek figyelmébe.
  • A személyi jövedelemadó 2×1 %-áról idén is rendelkezhetünk. A Magyar Katolikus Egyház technikai száma: 0011 kKrjük, támogassa a Magyar Katolikus Egyház szolgálatát adója egyházi 1%-ával, hogy a legnagyobb hazai keresztény közösség minél többeknek nyújthasson segítő kezet az oktatás, a betegápolás, a hitélet, a karitatív tevékenységek és a család területén.

Könyörgés Szent Balázs püspök közbenjárásáért:
Istenünk, aki Szent Balázs püspököt oltalmazó segítségül adtad népednek, kérünk, közbenjárására engedd, hogy földi életünkhöz egészséget és békét, örök életünkhöz pedig irgalmat nyerjünk Tőled!

Urunk, Jézus Krisztus! Te megígérted, hogy a Benned hívőket jelek és csodák kísérik. Kérünk, Szent Balázs közbenjárására engedd megéreznünk ajándékozó jóságodat, és erősítsd testi-lelki egészségünket. Aki élsz és uralkodol mindörökkön örökké. Ámen.

Uram Jézus Krisztus! Te mindannyiunkat ki akarsz halászni a bűnből az örömteli életre. Jól tudom, víz nélkül, a szárazra került hal elpusztul. Azt is jól tudom, hogy lelki élet nélkül az ember elsorvad. És tudom, hogy nem elpusztításra emelsz ki bennünket a megszokott életből, hanem egy újabb, és szebb életre. Ezért Kempis Tamás szavaival  kérlek téged:
„Könyörgök hozzád Uram! Őrizz meg engem ennek az életnek gondjaitól, hogy túlságosan beléjük ne bonyolódjam; a testnek sokféle felesleges szükségétől, hogy kívánságuk rabul ne ejtsen. Szabadíts meg a lélek minden akadályától, hogy ezek terhe le ne húzzon, és a földhöz ne vágjon. Uram, hívj, vonj magadhoz engem.” Ámen!