SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 4. Vasárnap (2023. január 29.)

 • Az Istenről és a világról – teológiai előadások közérthetően című kétéves előadássorozat második félévének első előadását Székely János megyéspüspök tartja január 31-én, kedden 18 órakor a Martineum Felnőttképző Akadémián. Téma: Biblikum.
 • Január 31-én, kedden az esti szentmise után szentségimádási óra lesz betegekért a Madonna-kápolnában. Várjuk mindazokat, akik találkozni szeretnének az Oltáriszentségben jelenlévő gyógyító Jézussal.
 • Székely János az egyházmegyében vizitációt folytat. Szerdán a Főplébánia kerül sorra. Az esti szentmisét Püspök atya mutatja be.
 • Február 2-án, csütörtökön lesz Urunk bemutatása, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe. Ez a nap a megszentelt élet napja is. Idén az egyházmegyében élő szerzetesek a szalézi templomban találkoznak. A székesegyházban az esti szentmise kezdetén Fekete Szabolcs Benedek segédpüspök megáldja a gyertyákat.
 • Elsőcsütörtökön az esti szentmise után szentségimádási óra lesz Szabolcs püspök és a Kálvária templom ének és zenekara vezetésével.
 • Február 3-án lesz Szent Balázs vértanú püspök emléknapja. Pénteken és jövő vasárnap a szentmisék után Balázs-áldásban részesítjük a híveket, így kérjük gyógyító szentünk közbenjárást a torokbaj és minden más betegség ellen.
 • Elsőpéntek lesz a héten. Az esti szentmise előtt 17.40-től a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
 • A Mária Országa Imaközösség hazánk lelki megújulásáért rózsafüzér imádságra hívja a híveket február 3-án, pénteken 16.30-ra a zárdatemplomba.
 • Szent II. János Pál pápa 20 éve, 2003. március 23-án avatta boldoggá a szentéletű orvost és példás családapát Boldog Batthyány Lászlót. Ebből az alkalomból zarándoklatot szervezünk Rómába május 15-19 között. A lelki vezető Székely János megyéspüspök lesz.  Bővebb információ az egyházmegye és a székesegyház honlapján olvasható. Érdeklődni, jelentkezni lehet a Misszió Tours Utazási Irodánál.  Tel: +36 20 565 3258, e-mail: missziotours@missziotours.hu;
 • www.missziotours.hu
 • Zarándoklat Fatimába –  2023. április 24-28.  Még van néhány szabad hely. Érdeklődni, jelentkezni lehet a Misszió Tours Utazási Irodánál www.missziotours.hu – tel: +36 20 565 3258, e-mail:missziotours@missziotours.hu;