SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 33. Vasárnap (2021. november 14.)

• Hétfőtől kezdve az esti szentmisék előtt 17.45-től a Szent Márton oltár előtt imádkozunk egyházmegyénk védőszentjének közbenjárását kérve.
  • Hálaadó világméretű szentségimádás lesz Krisztus Király ünnepének előestéjén. Ismét összegyűlünk az Oltáriszentség előtt, szerte a világon hálát mondunk a budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus kegyelmeiért és új lendületet veszünk, hogy újra és újra át tudjuk élni a Jézussal való találkozás örömét.

A szervezők ezekkel a szavakkal bátorítanak a bekapcsolódásra: „Bár véget ért az Eucharisztikus Kongresszus, Jézus, ígéretéhez híven, köztünk maradt. Ő Úr s Király a föld felett. Ezért, hálát adva a Kongresszus ajándékaiért, Őt imádjuk az Oltáriszentségben, de hozzá imádkozunk otthonunk csendjében is. Tegyük ezt most ismét közösen.
A Székesegyházban november 20-án, szombaton 17.00 órától kapcsolódhatunk be a világméretű szentségimádásba.

• November 20-án, szombaton lesz Konkoly István püspök atya halálának 4. évfordulója. Az esti szentmisét (18.00 órakor) lelke üdvéért ajánljuk fel.
  • „Váltsuk meg Szent Márton köpenyét” jótékonysági akció keretében, a Székesegyházban kihelyezett kosarakba adhatják le a kedves Hívek tartós élelmiszer adományaikat december közepéig, amiket a karitász munkatársai juttatnak el rászoruló családokhoz karácsonyra.
  • Jövő vasárnapi persely adományunkkal a Katolikus Karitász munkáját támogatjuk.
  • A Boldog Brenner János Általános Iskola szeretettel hívja és várja a leendő 1. osztályos gyermekek szüleit felvételi tájékoztatóra november 17-én, szerdán 17.00 órára az iskola épületébe.
  • Jövő évre szentmiséket lehet előjegyeztetni a sekrestyében és a Főplébánián.

Mindenható jóságos Istenünk! A Te dicsőséged megmutatkozott Szent Márton püspök életében és halálában egyaránt. Ő megdicsőített Téged akkor, amikor pogány szülők gyermekeként beállt a hittanulók közé és szorgalmasan ismerkedett tanításoddal. Megdicsőített akkor is, amikor hitújoncként megosztotta köpenyét a didergő koldussal. Megdicsőített szerzetesi életével, papi és püspöki szolgálatával egyaránt. Amikor igédet hirdette, gyakorolta a felebaráti szeretetet, betegeket gyógyított, halottakat támasztott, haragosokat kibékített: mindig a Te dicsőségedet kereste, miként Szent Fiad, Jézus: „megdicsőítettelek Téged a földön: a feladatot, amelynek elvégzését rám bíztad, elvégeztem” (Jn 17,4).
Add meg, Urunk, nekünk is, akik Szent Márton városának papjai és hívei vagyunk, hogy egész életünk istenimádás, istendicsőítés legyen. Amikor imádkozunk, amikor igédet hirdetjük vagy hallgatjuk, akkor kötelességeinket teljesítjük, amikor jót cselekszünk embertestvéreinkkel, amikor bántalmazóinknak megbocsátunk és a bántalmakat békével tűrjük, amikor életerő tölt el bennünket és amikor a sír felé hanyatlik földi életünk: mindenkor a Te dicsőségedet szolgálhassuk. Ámen.