SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 32. Vasárnap (2022. november 6.)

Istenről és a világról – teológiai ismeretek közérthetően sorozat következő előadása november 8-án, kedden 18.00-kor lesz a Martineum Felnőttképző Akadémián.
Téma: Liturgika. Előadó: dr. Kürnyek Róbert pasztorális helynök

SZENT MÁRTON HÉT PROGRAMJAI

• November 11. péntek 17.00 – Szent Márton vesperás a Székesegyházban, utána gyertyás vonulás, majd megemlékezés és koszorúzás a Szent Márton szobornál.
  • November 12. szombat 10.00 – Püspöki szentmise Szent Márton tiszteletére a Székesegyházban. Szentbeszédet mond Halko József pozsonyi segédpüspök.

Várjuk a Híveket az ünnepi alkalmakra. Ünnepeljünk közösen és adjunk hálát egyházmegyénk védőszentjéért Szent Márton püspökért. Kérjük közbenjárását szülőhelyének lakói önmagunkért és városunkért.

A Szent Jeromos Bibliatársulat szeretettel hívja és várja mindazokat, akik nem csak egyedül, hanem közösségben is szeretnék olvasni a Bibliát. A szeminárium során a résztvevők megismerkedhetnek a közösségi bibliaolvasás új lehetőségeivel, és elsajátíthatnak a világ számos országában kikísérletezett és bevált mód­szerekből, melyek jól alkalmazhatók a hitoktatásban, valamint a családi és közösségi bibliaolvasásban.
Ideje:
november 19-én, szombaton 8.30 – 18.00 óráig. Találkozó a székesegyházban 8.20-kor.
november 20-án, vasárnap  9.00 – 12.00 óráig.
Helyszín: Brenner János Hittudományi Főiskola Szombathelyi Képzési Központ,
Szombathely, Szily János u. 3.
Részvételi díj: 3.000,- Ft.
Étkezés: szombaton ebéd. Tea, kávé és ásványvíz a helyszínen.
Mindkét nap a szentmisét dr. Márfi Gyula ny. érsek mutatja be.
Vasárnap az ünnepélyes szentmisén megáldja a résztvevők Szentírását.
Szentírást, íróeszközt kérjük, hozzon magával.
Jelentkezni lehet: editnemeth2@gmail.com

Jövő évre szentmiséket lehet előjegyeztetni a sekrestyében és a Főplébánián.

Megjelent a Martinus novemberi száma. Ajánljuk a hívek figyelmébe.

ZARÁNDOKLAT FATIMÁBA –  2023. április 24-28.
Érdeklődni, jelentkezni lehet a Misszió Tours Utazási Irodánál
tel: +36 20 565 3258, e-mail: missziotours@missziotours.hu; www.missziotours.hu

Hozzád jövünk, Szent Márton. Isten katonája, Krisztus küldötte, az evangélium tanúja és az egyház pásztora. Kérünk, járj közben értünk Istennél mélységes csendünkben, magányos éjszakáinkon. Adja meg nekünk az Úr, hogy hűségesen kitartsunk hitünkben és az imádságban.
Amikor még meg sem kaptad a keresztséget, köpenyed felét egy koldusnak adtad –
segíts, hogy mi is osztozzunk testvéreinkkel. Amikor életed alkonyához értél, nem vonakodtál a terhek és munkák sokaságától – segíts, hogy engedelmesen megtegyük az Atya akaratát.
Ébressz vágyat szívünkben, hogy egyek legyünk veled, s hozzád egészen közel a boldog örökkévalóság örömét megismerjük.