SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 32. Vasárnap (2021. november 7.)

• SZENT MÁRTON HÉT PROGRAMJAI

November 11. Szent Márton és a domonkosok címmel a Szombathelyi Egyházmegye és a domonkos rend közös ünnepi megemlékezése lesz az egyházmegye védőszentjéről és a magyar domonkos rendtartomány alapításának 800 éves jubileumáról Szent Márton napján.
Program:
10.00-12.30 Szily János Látogatóközpont (Püspöki Palota): Szent Márton és a domonkosok tudományos konferencia Zsámbéky Monika művészettörténész emlékére
14.00 Szily János Látogatóközpont: Tárlatvezetés a Püspöki Palotában
15.00 Egyházmegyei Könyvtár Könyvbemutató: A „Varia Sancti Martini” francia nyelvű tanulmánykötet és a „Domonkosok” c. album ismertetése
17.00 Szent Márton-templom (volt domonkos templom): A templom bemutatása, a Martinus Kulturális Egyesület műsora
18.00 Szent Márton-templom: Ünnepi szentmise és a jubileumi év zárása Székely János püspök úrral és a domonkos atyákkal
A szentmise kivételével a programon való részvételhez előzetes regisztráció szükséges! Telefonon: 06 20 250 2433 E-mailben: info@dominicana.hu

November 12. 17.00 – Szent Márton vesperás a Székesegyházban, majd gyertyás vonulás, megemlékezés és koszorúzás a Szent Márton szobornál.

November 13. 10.00 – Püspöki szentmise Szent Márton tiszteletére a Székesegyházban. Szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Marton Zsolt váci megyéspüspök.

Várjuk a Híveket az ünnepi alkalmakra. Ünnepeljünk közösen és adjunk hálát egyházmegyénk védőszentjéért Szent Márton püspökért. Kérjük közbenjárását szülőhelyének lakói önmagunkért és városunkért.

• Lehár Antal születésének 145. évfordulója alkalmából rendezett emlékév ünnepélyes lezárása lesz a Székesegyházban november 14. vasárnap a 12 órakor kezdődő szentmise keretében. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Berta Tibor dandártábornok, tábori püspök. A szentmisét követő rövid megemlékezés után a Szily János utcában katonai díszmenettel zárul az emlékév.
  • A Boldog Brenner János Általános Iskola szeretettel hívja és várja a leendő 1. osztályos gyermekek szüleit felvételi tájékoztatóra november 17-én, szerdán 17.00 órára az iskola épületébe.
  • Jövő évre szentmiséket lehet előjegyeztetni a sekrestyében és a Főplébánián.
  • Megjelent a Martinus novemberi száma. Ajánljuk a hívek figyelmébe.
  • Az állami rendelkezés zárt terekben kötelezővé tette a maszk használatát, ezért kérjük a híveket, hogy a szentmiséken viseljenek maszkot, a bejáratnál fertőtlenítsék kezüket. A kézfogást a liturgiában továbbra is mellőzzük, a szentáldozás kézbe történjen. Aki a betegség tüneteit észleli magán, az ne jöjjön a liturgikus cselekményekre a templomba, hanem otthonában imádkozzon.