SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 31. Vasárnap (2021. október 31.)

• November 1. hétfő Mindenszentek kötelező ünnepe. – A megdicsőült egyház tagjait ünnepeljük. Szentmisék a Székesegyházban: 7.30, 9.00, 18.00. Az esti szentmise után megemlékezést tartunk az elhunytakról.  Zárdában: 10.30
  • November 2. kedd Halottak napja. – A szenvedő egyház tagjaiért imádkozunk. 7.30-kor püspöki szentmise lesz az Egyházmegye elhunyt püspökeiért és papjaiért.
  • 18.00-kor minden megholtért ajánljuk fel a szentmisét.
  • Búcsúnyerés a tisztítóhelyen szenvedő lelkek javára. Mindenszentek napján déltől halottak napja éjfélig teljes búcsút nyerhetnek mindazok, akik templomot vagy kápolnát látogatnak meg és ott legalább Hiszekegyet, Miatyánkot imádkoznak a halottakért.  A teljes búcsú elnyerhető november 1-től 8-ig temető látogatása alkalmával is. A búcsúnyerés feltétele: kegyelem állapotában legyünk, (szükség esetén végezzünk szentgyónást), járuljunk szentáldozáshoz és imádkozzunk a Szentatya szándékára.
  • Ezekben a napokban buzgóbban imádkozzunk az elhunytakért, éljünk a búcsúnyerés lehetőségével.
  • Első csütörtökön az esti szentmise után szentségimádási óra lesz a domonkos nővérek vezetésével.
  • A Mária Országa imaközösség hazánk lelki megújulásáért ajánlja fel a rózsafüzér imádságot november 5-én, pénteken 16.30-tól a zárdatemplomban.
  • Elsőpénteken az esti szentmise előtt 17.40-től Jézus Szíve litániát imádkozunk.

SZENT MÁRTON HÉT PROGRAMJAI

November 12. 17.00 – Szent Márton vesperás a Székesegyházban, majd gyertyás vonulás, megemlékezés és koszorúzás a Szent Márton szobornál.
November 13. 10.00 – Püspöki szentmise Szent Márton tiszteletére a Székesegyházban. Szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Marton Zsolt váci megyéspüspök.
Várjuk a Híveket az ünnepi alkalmakra. Ünnepeljünk közösen és adjunk hálát egyházmegyénk védőszentjéért Szent Márton püspökért. Kérjük közbenjárását szülőhelyének lakói önmagunkért és városunkért.

• A koronavírus-járvány terjedése miatt ajánljuk a híveknek, hogy a szentmisén viseljenek maszkot.

IMA A HALOTTAKÉRT

Végtelen jóságú Isten, minden ember Atyja! Te szereted híveidet, és akarod, hogy mi is szeressük egymást. A tisztítóhelyen levő lelkek, a mi keresztény társaink, a mi rokonaink, a Te fiaid és leányaid. Érettük esedezünk: hallgasd meg keserves sóhajtásaikat, enyhítsd fájdalmaikat, kínjaikat, és vigasztald őket. Ó kegyes Jézus, mindnyájunk megváltója! Szent véred és halálod áldozata legyen szenvedő testvéreinknek enyhülésére, hogy megváltásod gyümölcsét szent színed látásában teljesen élvezhessék. Mutasd meg irántuk, mennyei Atyám, végtelen irgalmasságodat, és vedd fel őket magadhoz az örök boldogságba, hogy Téged a mennyben szentjeiddel együtt szüntelenül dicsérjenek és magasztaljanak. Ámen