SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 26. Vasárnap (2023. október 1.)

  • Október a rózsafüzér hónapja, imádkozzuk buzgón a szentolvasót! Kapcsolódjunk be minél többen a közös imádságba az esti szentmisék előtt 17 órától!
  • Elsőcsütörtökön az esti szentmise után szentségimádási óra lesz papi és szerzetesi hivatásokért, János püspök atya és a domonkos nővérek vezetésével.
  • Csütörtökön délután ½ 5 órakor a Székesegyházban az októberben elsőáldozáshoz járuló diákok felkészítő foglalkozása lesz.
  • A Mária Országa imaközösség hazánk lelki megújulásáért rózsafüzér imádságra várja a híveket október 6-án, pénteken ½ 5 órára a Zárda templomba.
  • Élő Rózsafüzér gyalogos zarándoklat lesz a békéért október 7-én, szombaton. A zarándoklat 10 órakor indul a Szent Márton templomtól és 13.30-kor érkezik a Székesegyházba. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.
  • Október 8-án, vasárnap a 9 órai szentmisében a Magyar Örökség díjjal kitüntetett Angelica Leánykar működik közre Gráf Zsuzsanna Liszt Ferenc és Magyar Örökség díjjal kitüntetett, Érdemes művész vezényletével. A szentmisét követően egy rövid koncertet is adnak templomunkban.
  • Nyugdíjasok zarándoklata lesz október 8-án, vasárnap a Székesegyházban 15-18 óra között.
  • Október 14-én, szombaton este 6 órakor hálaadó szentmise lesz, ezt követően szentségimádás valamint zenés imaest lesz Szombathely város lelki megújulásáért, amelyet a Magnificat zenekar vezet Földi-Kovács Andrea tanúságtételével, valamint Varga Mónika, Dolhai Attila, Lambert Attila közreműködésével.
  • Megjelent a Martinus októberi száma, ajánljuk a hívek figyelmébe.