SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 25. Vasárnap 2023. szeptember 24.

  • Szentségimádási óra lesz betegekért szeptember 26-án, kedden este a szentmise után. Várjuk mindazokat, akik találkozni szeretnének az Oltáriszentségben jelenlévő gyógyító Jézussal.
  • Csütörtökön délután ½ 5 órakor a Székesegyházban az októberben elsőáldozáshoz járuló diákok felkészítő foglalkozása lesz.
  • Az egyházközségi képviselőtestület szándéka szerint minden hónap első vasárnapján a Székesegyház világításának korszerűsítésére adjuk perselyadományunkat, így jövő vasárnap minden szentmisén jó szívvel adjuk adományainkat erre a célra. Szeretnénk a világosítás korszerűsítését valamint a kamerarendszer kiépítését elvégezni templomunkban. Ehhez kérjük támogató segítségüket.
  • Október a rózsafüzér hónapja, imádkozzuk buzgón a szentolvasót! Kapcsolódjunk be minél többen a közös imádságba az esti szentmisék előtt 17 órától!
  • A Szociális Testvérek Társasága alapításának 100 éves jubileuma alkalmából ünnepi megemlékezés lesz október 1-jén, vasárnap 15 órától a Szöllösi Jézus Szíve templomban. Program a hirdetőtáblán olvasható.
  • Október 8-án, vasárnap a 9 órai szentmisében a Magyar Örökség díjjal kitüntetett Angelica Leánykar működik közre Gráf Zsuzsanna Liszt Ferenc és Magyar Örökség díjjal kitüntetett, Érdemes művész vezényletével.
  • Élő Rózsafüzér gyalogos zarándoklat lesz a békéért október 7-én, szombaton. A zarándoklat 10 órakor indul a Szent Márton templomtól. A  Székesegyházba  13.30-kor érkezik. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.
  • Nyugdíjasok zarándoklata lesz október 8-án, vasárnap a Székesegyházban 15-18 óra között. Program a hirdetőtáblán olvasható. A jelentkezéseket holnap, hétfőig várják a pasztoralis@martinus.hu címen, vagy a 94/513-198-as telefonszámon.
  • Október 14-én, szombaton este 6 órakor hálaadó szentmise lesz, ezt követően szentségimádás valamint zenés imaest lesz Szombathely város lelki megújulásáért, amelyet a Magnificat zenekar vezet Földi-Kovács Andrea tanúságtételével, valamint Varga Mónika, Dolhai Attila, Lambert Attila közreműködésével.