SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 23. Vasárnap (2022. szeptember 4.)

 • Szeptember 5-től, hétfőtől az esti szentmisék 18 órakorkezdődnek a Székesegyházban.
 • Szerdán lesz Szűz Mária születése, Kisboldogasszony ünnepe. Szentmise a Székesegyházban: 7.30-kor és 18 órakor.
 • A tanév során zárdatemplomban kedden és csütörtökön 18 órakor, vasárnap 20 órakor is van szentmise.
 • A zárdatemplomban csütörtökönként az esti szentmise után szentségimádást vezetnek a domonkos nővérek.
 • Hittanos gyermekek részére a tanév eleji Veni Sancte, közös Szentlélekhívó imádság szeptember 11-én, vasárnap lesz a 9 órai szentmisében. Várjuk a gyermekeket szüleikkel együtt. A szentmise előtt 8.30-tól gyónási lehetőséget biztosítunk. 
 • Megkezdődött az új tanév, ezzel együtt a hitoktatás is. Kérjük a szülőket, legyen gondjuk gyermekeik vallásos nevelésére is. Ügyeljenek arra, hogy részt vegyenek a hittanórákon és a vasárnapi szentmiséken.
 • A nyugdíjasok imacsoportja szeptember 12-től, hétfőnként délelőtt 9 órakor tartja imaóráját a Főplébánián.
 • Nyugdíjasok számára lesz zarándoknap a Székesegyházban szeptember 18-án, vasárnap 15.00-18.00 óra között.

Program:
15.00 Márfi Gyula érsek atya elmélkedése
15.45 Választható programok
16.30 Püspöki szentmise

A jelentkezéseket szeptember 8-ig várják a pasztoralis@martinus.hu címen, vagy a 94/312-056-os telefonszámon a Püspöki Hivatalban.

 • SZENTSÉGEKRE FELKÉSZÍTÉS FELNŐTTEKNEK (katekumenátus) indul október 5-én a Ferences Plébánián. Várnak mindenkit, aki bármilyen okból nem részesült a keresztség vagy első áldozás vagy bérmálás szentségeiben, és szeretné megkapni, vagy csak felnőttfejjel szeretné mélyebben megérteni a katolikus tanítást. Érdeklődni, jelentkezni lehet: Asztrik atya: 20/ 970 96 14; Míra nővér: 20/237 54 83
 • Ősztől újra indul Szombathelyen az ÚTKERESŐ hivatásgondozó program, amely segítséget nyújt olyan fiatalok számára, akik élethivatásukról szeretnének átgondolt, jó döntést hozni.  További információ: utkereso.szombathely@gmail.com címen.
 • Megjelent a Martinus szeptemberi száma. Ajánljuk a Hívek figyelmébe.