SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – ÉVKÖZI 21. VASÁRNAP (2025. AUGUSZTUS 24.)
- Augusztus 26-án, kedden az esti szentmise után szentségimádási óra lesz a betegekért a Madonna-kápolnában. Várjuk mindazokat, akik találkozni szeretnének az Oltáriszentségben jelenlévő gyógyító Jézussal.
- Augusztus 31-én, vasárnap este 19 órakor püspöki gitáros szentmise lesz egykori plébánosunk Miszori Zoltán atya lelki üdvéért.
- Az esti szentmisék a székesegyházban szeptember 1-től, hétfőtől 18 órakor kezdődnek, valamint minden kedden és csütörtökön a Zárdatemplomban is lesz szentmise 18 órakor az eddigi hagyományoknak megfelelően.
- Szeptember 14-én, vasárnap a délelőtt 10 órás gitáros szentmisén lesz az állami iskolákba járó hittanos diákok tanévnyitó Veni Sancte-ja. Hívjuk és várjuk a hittanos diákokat szüleikkel, családtagjaikkal és hitoktatóikkal együtt erre a szentmisére, hogy közösen kérjük Isten áldását az új tanévre. A szentmisében megáldjuk az iskolatáskákat.
- Esti8-as szentmiséket tartunk szeptember 14-től, minden vasárnap este 20 órakor a szorgalmi időszak során a Zárdatemplomban.
- Bátorítjuk a fiúkat és fiatalabb férfiakat az oltár szolgálatára. Őket is szeretettel várjuk az új felolvasókkal együtt a szentmisék előtt a sekrestyében.
„Jézus szeretete nem tagadja a fájdalom igazságát, de nem engedi, hogy a gonoszé legyen az utolsó szó. Ez az a misztérium, amelyet Jézus értünk tesz, és amelyből időnként mi is részesülünk.”
(XIV. Leó pápa)