SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – ÉVKÖZI 12. VASÁRNAP (2024. JÚNIUS 23.)

  • Június hónapban az esti szentmisék előtt Jézus Szíve litániát imádkozunk.
  • Kedden az esti szentmise után szentségimádási óra lesz a betegekért.
  • Június 29-én, szombaton Szent Péter és Pál apostolok ünnepén lesz a Székesegyház szentségimádási napja, ezért buzgóbban kapcsolódjunk be a csendes adorációba a Madonna kápolnában, szakítsunk időt napközben az Oltáriszentség előtt végzett egyéni imádságra is.
  • Jövő vasárnap a 9 órai szentmisében tartjuk Székesegyházunk búcsú ünnepét Sarlós Boldogasszony tiszteletére, 11 órakor pedig a mozgássérültek szentmiséje lesz az előző évek hagyományának megfelelően.
  • Jövő vasárnap Péter-fillér gyűjtés lesz, amely perselyadományunk az egyetemes egyház kormányzását, valamint a pápa karitatív tevékenységét segíti.
  • A Szombathelyi Székesegyházért Alapítvány szervezésében az idei nyáron ismét megrendezésre kerül a Martinus Orgonafesztivál. Július 10-től 31-ig szerdánként este 8 órától kiváló magyar és külföldi előadóművészek szólaltatják meg a hangszerek királynőjét. A hangversenyek ingyenesen látogathatók.
  • Szeretettel hirdetjük, hogy megjelent a Székesegyház orgonáját bemutató CD lemez, amelyen kántorunk, Lakner-Bognár András orgonaművész játékát hallhatják. A kiadvány 3.500 Ft-os áron kapható a sekrestyében, amelynek megvásárlásával a Székesegyházért Alapítvány munkáját is támogatják.
  • Megjelent az Adoremus júliusi száma, megvásárolható a sekrestyében.