SZÉKESEGYHÁZI HIRDETÉSEK – Évközi 12. Vasárnap (2021. június 20.)

  • Június hónapban az esti szentmisék előtt 18.40-től a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Június 25-én, pénteken 20 órakor szentségimádással készülünk a másnapi diakónusszentelésre és imádkozunk papi hivatásokért.
  • Június 26-án, szombaton 10 órakor ünnepi szentmise keretében Püspök atya diakónussá szenteli Majláth Tihamér és Rácz Ágoston akolitusokat. Ebben a szentmisében adnak hálát az idén jubiláns paptestvérek. Várjuk a Híveket és a Brenner János Imaszövetség tagjait.
  • A Szombathelyi Werner Alajos Egyházmegyei Kántorképző 2021. augusztus 8-14-ig  megrendezi első Egyházzenei Táborát. A szervezők szeretnék megszólítani és az egyházzenének, kántori szolgálatnak megnyerni mindazokat -elsősorban fiatalokat, – akik érdeklődnek az egyházi zene iránt és szívesen megismerkednének a templomi zenei szolgálattal. További részletek a hirdetőtáblán kihelyezett plakáton olvashatók.
  • SZENTSÉGEKRE FELKÉSZÍTÉS FELNŐTTEKNEK (katekumenátus) indul 2021. szeptember végétől a Ferences Plébánián. Várnak mindenkit, aki bármilyen okból nem részesült a keresztség vagy első áldozás vagy bérmálás szentségeiben, és szeretné megkapni, vagy csak felnőttfejjel szeretné mélyebben megérteni a katolikus tanítást. Érdeklődni, jelentkezni lehet a Ferences Plébánián. Tel: 311-689

Nyári vakáció előtt

Édes Jézus, a vakáció idején is a Tied akarok lenni.
Segíts, hogy ezt szabadságom egyetlen napján se felejtsem el.
Vigyázz családomra, rokonaimra, barátaimra, munkatársaimra
és rám is, hogy semmi baj ne érjen.
Adj szép nyarat, sok napsütést, jó barátokat;
hegyet, völgyet, tisztavizű forrásokat, erdőket, virágokat és szép csillagos estéket.
Add, hogy hálásan és örömmel fogadjam a nyár minden ajándékát,
és hogy mindenben, ami szép, megtaláljalak Téged.
Segíts, hogy ne bántsak meg senkit és ne tegyek kárt semmiben,
hogy tudjak jót tenni és vidáman, tiszta szívvel köszöntsek minden új napot.
Áldd meg mindazokat, akiktől távol leszek a következő napokban
és akik az életemhez tartoznak.
Add, hogy a nyár az ő számukra is új erő forrása legyen.
Áldd meg mindazokat is, akikkel találkozom, vigyázz mindnyájunkra,
hogy a nyári szabadság végén lélekben gazdagodva hálát adhassunk majd Neked. Ámen.